niedziela, 15 listopada 2015

Jak to jest mieć siostrę bliźniaczkę ?

Cześć !
W ostatnim poście mogliście się dowiedzieć, że mam siostrę- bliźniaczkę. Wiele osób stwierdziło, że też chciałoby mieć takie rodzeństwo, jesteście ciekawi jak to jest. W dzisiejszym poście postaram się przybliżyć temat bliźniąt.Traktowanie jak jedną osobę.
Ja i moja siostra jesteśmy bliźniakami dwujajowymi co oznacza, że nie jesteśmy identyczne, ale tylko podobne. Mimo to większość osób myli nas i nie potrafi rozpoznać która to która dlatego większość ludzi zwraca się do nas siostry. Jesteśmy siostrami więc to jest normalne, ale uwierzcie nic nie denerwuje nas bardziej. Każda z nas ma swoje imię i chce, aby to nim się posługiwano gdy się do nas zwraca. Oczywiście rozumiem to, że ludzie nas po prostu nie rozróżniają.

Ubrania
Kolejnym aspektem jest ubranie. Wszyscy wyobrażamy sobie bliźniaki jako dwie identyczne ubrane słodkie istotki. Moim zdaniem to wygląda fajne, ale należy pamiętać o tym, że wszyscy jesteśmy ludźmi i każdy z nas chce wyglądać wyjątkowo, niepowtarzalnie i robi to nie zdając sobie z tego sprawy. My osobiście nigdy nie ubierałyśmy się identycznie. Rzadko się zdarza, że mamy podobne ubrania.

Telepatia
Kolejnym nurtującym pytaniem jest Czy istnieje między wami telepatia, mówicie i myślicie to samo, możecie się porozumiewać bez słów? Telepatia według mnie nie istnieje, ale nie zmienia to faktu, że czasami tylko jedna spojrzy na drugą i od razu wiemy o co nam chodzi. Często zdarza się też, że powiemy to samo w  tym samym czasie. Wielu doktorów mówi, że jeżeli jeden bliźniak źle się czuję to drugi również. Moim zdaniem to nie prawda, bliźniaki to dwa osobne organizmy, pomimo że podobne.
Dużo częściej zdarza się nam, że gdy jedna jest smutna druga o tym wie, pomimo że tego nie widzi. Kiedyś zatrzasnęłam się w samochodzie (brawo ja) to moją siostrę bolała głowa dopóki dopóty nie zorientowała się, że mnie nie ma i mnie nie znalazła (przecież zniknięcie siostry na godzinę z niewiadomych powodów to nic strasznego!).

Zamiana rolami
Wiele ciekawych historii słyszę od bliźniaków jednojajowych, które bez konsekwencji mogą zamieniać się miejscami. Dawno temu czytałam artykuł o bliźniakach, jeden był wspaniałym historykiem, drugi nie miał do tego głowy. Zamienili się więc rolami i na maturę z historii poszedł lepszy bliźniak, podając się za swojego brata.
U nas jednak nie sprawdziłoby się to bo różnimy się za bardzo. Nie zmienia to jednak faktu, że w pierwszej klasie podstawówki ja zawsze rysowałam za nas dwie, a moja siostra pisała literki.

Kłótnie
Ludzie uważają, że bliźniaki się nie kłócą. Oczywiście nie jest to prawda. Bliźniaki można porównać do starego małżeństwa przebywającego ze sobą -naście lat, dzień w dzień razem. Sprzeczki zdarzają się, ale głównie o najmniejsze głupoty. Prawdę mówiąc my już się nie przepraszamy, bo robiłybyśmy to co najmniej kilkanaście razy dziennie. Pokłócimy się, a za 15 minut tak właściwie nawet o tym nie pamiętamy.


 Porównywanie
Bliźniaki całe życie skazane są na porównywanie. Nie tylko pod względem wyglądu, ale także zachowania, charakteru, pisma, ocen i stylu ubierania. Porównują nauczyciele, rodzice, ludzie na ulicy. Nikt tego nie lubi, ale po tak długim czasie można się przyzwyczaić.

A wy znacie jakieś bliźniaki lub macie takie rodzeństwo ?

19 komentarzy:

 1. ja znam jedna z blizniaczek ale nie odzywa sie ona z siostra wiec nie wiem jak to do konca jest :)

  super wpis
  zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam wiele bliźniaków i nigdy nie mogę ich odróżnić. :) Ja osobiście nie chciałabym mieć bliźniaczej siostry, dla mnie dziwne byłoby to, że ktoś wygląda jak ja, haha.

  seendixsecret.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja siostra koleguje się z bliźniaczkami i tylko je znam. Sama bardzo chciałabym mieć bliźniaczkę :)
  im-dollka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie napisane :) Chciałabym mieć bliźniaczkę, jednak zawsze podobało mi się identyczne ubieranie ^^
  Pozdrawiam! :D
  Mój blog - klik ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. My ^^ zapraszamy na naszego bloga. Dopiero zaczynamy :)) http://www.agsymi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post :) Ja mam siostrę ale nie jesteśmy bliźniaczkami.
  Również obserwuję.
  http://martiinaz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo blisko nie poznałam żadnych bliźniaków, ale moich braci (jeden jest 2 lata starszy od drugiego) czasami też mylą, choc są zupełnie inni. Taka natura człowieka. Czasami ktoś powie do mnie imieniem mojej starszej o 7 lat siostry, ale takie jest życie. Nie trzeba miec bliźniaka, żeby ktoś cie nie rozróżniał... :)
  http://luulublog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny wpis :D Dzięki za informacje :D
  Ja mam dwie młodsze siostry :D
  grlfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Znam parę bliźniaczek, jedne się nienawidzą, drugie nie mogą bez siebie żyć. Mi wystarczy że mam brata. Obserwujemy?
  U mnie nowy post z 2 rozdziałem mojego opowiadania i zdjęciami

  http://odbicie-lustra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Znam pare bliźniaczek, jedne się nienawidzą, a drugie nie mogę bez siebie żyć. Ja mam młodszego brata i to mi wystarcza. Obserwujemy?
  U mnie nowy post z 2 rozdziałem mojego opowiadania i zdjęciami

  http://odbicie-lustra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. To zdjęcie pierwsze - mega. Zastanawiałam się kiedyś jak to jest, czy życie z bliźniaczką wygląda jak w filmach "pidżama paty, bitwy o chłopaka" itd hahaah ja akurat jestem jedynaczką :))
  http://gabstylee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie zawsze jest tak kolorowo a zwłaszcza kiedy w okresie dojrzewania kiedy kłócić się wypada o wszystko :))

   Usuń
 12. Zawsze jak byłam mała chciałam mieć siostrę bliźniaczkę, jednak po opisaniu jak jest u was nie uważam to jednak za bardzo fajne,ale są też plusy:)
  Pozdrawiam, serdecznie dziękuję za obserwację, ja również obserwuje:)
  Zapraszam do mnie:)

  http://caroline-caaroline.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawy post, zawsze chciałam mieć siostrę bliźniaczkę😉
  Zapraszam na mojego bloga: www.flawles--s.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Znam pewne blizniaczki i nie wydają się szczęśliwe z tego powodu :)
  http://typical-writers.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Kurcze tak czytam ... chciałabym mieć rodzeństwo. Dzięki za komentarz u mnie ! Ja również obserwuję :)
  Wpadnij do mnie w wolnej chwili !
  STROUTFITTER

  OdpowiedzUsuń
 16. Osobiście znam może 2 rodzeństwa które są bliźniakami, jedni to moi sąsiedzi, są dwujajowe i bardzo łatwo ich rozróżnić, drugie rodzeństwo to siostry, ale już jednojajowe, na pierwszy rzut oka dla mnie były identyczne, ale po pewnym czasie już je rozróżniałam i jedna na piepszyk na plecach, a druga nie :D Z tym porównywaniem to nie wiem jak to jest to, bo ja nigdy ich do siebie nie porównywałam, są dla mnie różnymi osobami :)

  http://by-paolka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń